Wednesday, 02-Nov-22 20:00:16 UTC

A piros ki/bekapcsoló is jól mutat, ahogy a valódi sztereó hangszórók sem maradtak le. A kijelző természetesen a legújabb OLED modell 6, 76 colon, QHD+ felbontással (1344×2772), sőt, a Huawei nem követte el azt a hibát, hogy 60 Hz-en maradt volna, így 90 Hz-es a frissítés (240 Hz-es az érintőpanel lekérdezési rátája). Az IP68-as víz- és porállóságról sem kell lemondanod, a Wi-Fi 6 alapértelmezett ebben a kategóriában és gyorstöltés is van, mégpedig 66 wattos. Kevés az olyan felhasználó, akinek ilyen töltőfej lenne az otthonában, ezért az Apple-lel ellentétben a Huawei töltőt is ad a Mate 40 Pro-hoz, sőt, még egy Type-C zsínoros füles is lapul a dobozban, ha esetleg éppen nem lenne kéznél egy TWS füldugód. A zsinórnélküli töltést sem gyomlálták ki a Mate 40 Pro-ból, sőt, ez is képes gyorstöltésre és a visszatöltés-funkciót is eléred. Ha pedig már az új Apple iPhone-okra utalgatunk, az arcfelismerés mellett az ujjlenyomat-olvasót is említsük meg, ugyanis itt ez is van, mégpedig a kijelző alá rejtve.

  1. Price
  2. P50 Pro teszt: A fotósok álma - Phonecast
  3. Tech: Mennyire erős mobil a Huawei Mate 30 Pro? Letesztelték, íme az eredmény | hvg.hu

Price

És ha így gondoljuk, majd kipróbáljuk, nem is kell csalódnunk. Jöhet a szilveszter! Utólag gondoltam csak bele, hogy az Este módot egyetlen egyszer használtam csupán. Ritka pillanat: szelfi-kamera próba következik! És ez is csalódásmentes – jól indul az év! 🙂 4. Makrózás és egyebek A legújabb mobil(fotó) trendek egyike, hogy külön makró kamerát építenek a telefonokba – bár egyelőre még kevés ilyen kütyü van, de a Honor 20 Pro egyike ezeknek. Elsőre meglepődtem, hogy ezt a funkciót a Huaweitől már megszokott helyen, eldugva a Továbbiak módválasztón belül találjuk. Aztán megértettem: ez a dedikált makró kamera leginkább csak egy marketing eszköz, 27 mm-es fókusztávolságából adódó nagylátószögével és 4 cm-es közelpontjával egyáltalán nincs "wow-érzésem" a kijelzőre pillantva – csupán egy átlagos kamera képet látok, az átlagosnál kicsit közelebb "merészkedve" a tárgyhoz, messze az átlag alatti felbontású, 2 MP-es képeket készítve. Ráadásul semmilyen visszajelzést nem kapok arról, hogy "fókuszban vagyok-e", vagyis éles lesz-e a végeredmény, csupán egy haszontalan "Optimális felvételi távolság: 4 cm" felirat virít kikapcsolhatatlanul a kijelzőn.

2022. már 04. A Huawei mozgalmas történelme során kifejezetten sok emlékezetes készüléket dobott piacra, elég csak visszaemlékezni a Mate 20 Pro-ra, a telefonra, ami minden téren felülkerekedett a rivális Galaxy Note 9-en, de összességében elmondható, hogy a hazai piacon inkább a mobilfotózás megreformálására tervezett P széria bizonyult sikeresnek. A híres sorozat karrierje a 30-as modellekig meredeken ívelt felfelé, azonban az amerikai szankciók hatására a P40 modellek brutális képességeik és ikonikus megjelenésük ellenére kudarcra voltak ítélve. Egy ilyen tragédia után egy kisebb gyártó nyilván lehúzta volna a rolót, azonban a Huawei nem így tett, hanem magasabbra emelte a lécet a Mate 40 Proval. Ekkor azonban jöttek az újabb szigorítások és végleg kicsúszott a talaj a Huawei alól. A gyártó viszont még ekkor sem adta fel, helyette komoly késéssel, de végül piacra dobta a P50 Pro-t, ami inkább egy emlékmű, mint egy sikerre szánt mobil. Egy emlékmű, mely bizonyítja, hogy a Huawei teljesen véletlenszerű, a korlátozások ellenére éppen elérhető alkatrészekből is képes létrehozni egy telefont, ami kamerás fronton minden riválisa előtt jár és más területen sem vall szégyent.

A gyártó tehát hozta a formáját és alaposan megpakolta a csúcskészülékét a prémium felhasználói élményhez szükséges extrákkal, nagy kár, hogy a leghasznosabb extra, a Google ökoszisztéma tőlük független okokból kimaradt. Ár/Érték arány: Nem nehéz kijelenteni kapásból, hogy 450. 000 forintért a P50 Pro nem éri meg. A dolog azonban hiába ilyen egyértelmű mégsem fekete fehér érdemes tehát alaposan megvizsgálni, hogy mik a leggyakoribb ellenérvek a P50 Pro kapcsán és mennyire igazak. Gyakran felhozzák, hogy tavalyi hardver, így semmiképpen sem ér meg ennyit. Ezzel nehéz lenne vitatkozni azonban érdemes megnézni, hogy például a Snapdragon 8 Gen 1 a mindennapok során alig erősebb, mint a 888, egyedül grafikai teljesítménye jobb, azonban jelenleg még a P50 Proban lévő lapka sem igazán izzasztható meg a leginkább grafikaigényes játékok által sem, ráadásul a Qualcomm új lapkája többet is fogyaszt és jobban melegszik, így nehéz őszintén kijelenteni, hogy a 8 Gen 1 egy jobb lapka lenne, mint a 888.

Zavaros fejezet lesz a 2019-es év a techvilágban, miután az amerikai-kínai kereskedelmi huzavona keresztbe tett az innovációs versenynek, és a vevőknek kevesebb lehetőségük van hozzáférni a legjobb csúcstechnológiához. Hiába a Huawei Mate 30 Pro az egyik legjobb mobil idén, az amerikai kereskedelmi korlátozás olyan hátrányosan érinti a kínai gyártót, hogy ezt a terméket az aktuális állapotában csak elvakult Huawei-rajongóknak merném ajánlani. Nekik is csak akkor, ha van egy másik, rendesen használható mobiljuk. A Huawei Mate 30 Pro lenyűgöző hardverrel érkezik, ám hiányzik róla minden olyan app, amit a Google vagy más amerikai cégek adnak hozzá az Androidhoz. Az alaprendszer megvan, de ez nem az az Android, amit mindenki ismer és szeret. Annak ugyanis szerves része a Google és még sok már alapvető app és szolgáltatás. Vannak jó dolgok A Mate 30 Pro formája a tavalyi Mate 20 Pro továbbgondolása, a széleken még inkább hátrafelé nyúló kijelzővel, markáns, kerek hátlapi kameramodullal, ami a Nokia 1020-at idézte fel bennünk, csak itt sokkal szebb körülötte a hátlap.

P50 Pro teszt: A fotósok álma - Phonecast

huawei mate 30 pro teszt reviews huawei mate 30 pro teszt specs

A két nagy vetélytárs, a Samsung és az Apple 3 évnyi teljes, szoftveres támogatottságot garantál, ehhez hasonló várható el az azonos áron érkező Mate40 Pro esetében is. Megkerestük a hazai Huawei irodát, akik megerősítették, hogy várhatóan november végére megérkezik a hazai boltok polcaira is a készülék, tehát a komponenshiány és gyártási gondok egyelőre nem veszélyeztetik a nemzetközi piacot sem. Ugyanakkor számunkra óriási kérdés, hogy mivel vehetünk rá valakit, hogy válasszon szoftveresen ködös jövőjű, jelenleg kompromisszumosan használható, amúgy szép, gyors, jó kamerás képességekkel felvértezett csúcskészüléket 1249 Euróért (kb. 450-480 ezer forint), amikor ennyiért, vagy ennél már kevesebbért is kaphat rendezett szoftveres támogatottságú, szintén csúcskategóriás és kiváló fotós részleggel felszerelt topmobilt. Komolyabban érdekel az IT? Informatikai, infokommunikációs döntéshozóknak szóló híreinket és elemzéseinket itt találod.

  • Tesztkészülékek bérlete, kölcsönzése
  • Facebook marketplace beállítása ohio
  • Huawei Mate 30 Pro teszt - élet Google nélkül [VIDEÓ] - Tech2.hu
  • P50 Pro teszt: A fotósok álma - Phonecast
  • Bounty krém hol kapható
  • Huawei mate 30 pro teszt 1
  • Apa szeret könyv
  • Bevándorlási hivatal nyíregyháza

Tech: Mennyire erős mobil a Huawei Mate 30 Pro? Letesztelték, íme az eredmény | hvg.hu

Gyors navigáció? Google Térkép, Waze. Here Maps. BKK Futár, Mobiljegyek. Fotók gyors megosztása? Google Fotók. Instagram. Kép- és videószerkesztés? PowerDirector, Google Snapseed, Autodesk Sketchbook. Közösen szerkesztett dokumentumok, üzleti eszközök, remek emailkliens? Google Dokumentumok, Microsoft Office, Gmail, Outlook, Slack. Ezek az appok rögtön hiányoztak. A megszokott digitális munkakörnyezetből gyakorlatilag csak egy emailkliens maradt, a Huawei alkalmazása egészen jól helyettesíti a Gmailt, bár egyenértékűnek nem mondanám, nem kezel minden apró trükköt. Nem tudunk belépni a Google-fiókba, hogy utána ahhoz kössünk hozzá más appokat, és nincs Google Play Áruház, amelyben a Google ellenőrzi az appok biztonságát, rámutat, hogy melyik mihez fér hozzá. A Google nélkül nem találjuk meg a mobilon a bankunk, a gázszolgáltatónk, a kajarendelésünk, a busz- és légitársaságunk appjait, a mobillal összeköthető GoPro kamerák és okosórák összekötő alkalmazásait. Nincs Youtube, Netflix és HBO GO.

kellemetlen, hogy fotózáskor a kijelzőre bökve az expozíció korrekció lehetősége hamar (kb. 3 másodperc múltán) eltűnik; de még nagyobb bosszúság, amikor egy kicsit a fényerő ikon mellé nyúlva kezdjük el fel-le húzgálni az ujjunkat a kijelzőn, ekkor ugyanis expozíció korrekció helyett zoomolni fogunk. Összegzés A Honor 20 Pro a kameráit illetően az említett hiányosságaival együtt is kétségtelenül az élmezőnyben van – ráadásul nem csillagászati áron (jelenleg már 140000 forint környékén kapható). Az utómunkát sokszor alig vagy egyáltalán nem igénylő képeivel, és a kevés fényben is kiemelkedően jó eredményt nyújtó főkamerájával egy szerethető "fotós segédet" rakhatsz zsebre vele (viszont ne a makró kamerája miatt vedd meg). Nagy kár a fentebb részletezett, főként szoftveres hiányosságokért, melyek többsége könnyen javítható lenne… Ami leginkább tetszett: "Valóban" nagy, 117°-os látószög. Utómunkát sokszor alig igénylő fotók. Kevés fénynél is kiemelkedően jó főkamera. Ami leginkább nem tetszett: Makró fotós képességek.

IGN2022. október 10., 18:25, hétfő Pedro Pascal nem hazudtolta meg magát Két hete futott be az előzetes a jövőre érkező élőszereplős játékadaptációhoz, melynek forgatása egy évig tartott, és mindkét főszereplőt játszó színész fontos mérföldkőnek tekinti a sorozatot. A mai menü: éttermi káoszba tekert karakterdrámák, megfűszerezve egy adag humorral és egy csipetnyi pozitivitással, az év egyik legjobb újoncaként tálalva. Az Insomniac Games újabb álláshirdetése arra enged következtetni, hogy a folytatásban esetleg lesz valamilyen többjátékos-mód. A hét legolvasottabb hírei IGN2022. október 3., 13:42, hétfő Szemet szemért Mindkét hősnő megmutatta a foga fehérjét az évad eddigi talán legerősebb epizódjában. GAMESTAR2022. szeptember 20., 19:01, kedd Megnéztük a Disney+-ra érkező sorozat első négy részét, és eddig nagyon tetszik, amit láttunk. GAMESTAR2022. szeptember 12., 14:17, hétfő Van valaki a Blizzard videós stábjában, aki nagyon nem szeret titkot tartani. PC GURU2022. szeptember 28., 06:30, szerda Ryan Reynolds hamarosan ismét felhúzza vörös-fekete gúnyáját, ráadásul nem egyedül érkezik.

huawei mate 30 pro teszt manual

Sajnos a még nagyon fiatal AppGallery is küzd azzal a problémával, hogy egy-egy funkcióra (például Youtube kliens) vagy 50 app érhető el, ám ezek túlnyomó többsége használhatatlan vacak, ami csak arra megy rá, hogy reklámokkal bombázzon és rávegyen a vásárlásra. A speciálisan magyar igényekhez szabott applikációk közül egyre többet lehet megtalálni az AppGallery-ben, ami mindenképpen jó irány, de a lista még korántsem teljes. Ez egy olcsó Huawei P40 Lite esetében még akár megmagyarázható kompromisszum is lehet, illetve aki ilyen telefont választ, lehet, hogy nem is tervez túl sok appot futtatni. Aki viszont egy méregdrága Mate 40 Pro-t vesz, abszolút jogosan várja el azt, hogy ne kelljen kompromisszumos megoldásokba belefutnia. Ez pedig sajnos elkerülhetetlen, lesz jó néhány olyan alkalmazás, aminek alternatívája sem lesz elérhető az AppGallery-ben, a böngészős megoldás pedig nem minden esetben fog működni. Verdikt A helyzetet súlyosbítja, hogy bizony a Mate40 Pro jó eséllyel az egyik utolsó Huawei csúcskészülék, ami még Androiddal érkezik, 2021-től már a HarmonyOS-é lesz a főszerep, így pedig kérdéses, hogy mennyi ideig lesz rendszer- és biztonsági frissítés az Android 10-es Mate40 Pro-hoz.