Wednesday, 02-Nov-22 18:42:57 UTC

A kiemelkedő tanulmányi eredményű, szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók részére – a hallgatók tevékenységének pénzbeli elismeréseként, elért eredményük fenntartásának támogatására – az oktatásért felelős miniszter nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz egy tanév (10 hónap) időtartamára. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj adományozására vonatkozó szabályokat a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv. ), valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26. ) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kormányrendelet) tartalmazza. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázhatnak az Egyetem azon állami ösztöndíjas, állami (rész)ösztöndíjas illetve önköltséges, teljes idejű (nappali munkarendű) alapképzésben, mesterképzésben vagy osztatlan képzésben részt vevő hallgatói, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek, és legalább 55 kreditet megszereztek; az utolsó két lezárt aktív félévükben – félévente – legalább 4, 3-as ösztöndíjátlagot értek el kiemelkedő teljesítményt nyújtottak szakmai, közéleti, sport, kulturális és egyéb területen.

  1. A módosítása, az egyetemek és főiskolák státusza
  2. HÖOK portál - közlemény - az állami számvevőszék jelentéséről a hallgatói önkormányzatok tekintetében

A módosítása, az egyetemek és főiskolák státusza

nemzeti felsőoktatási törvény

Frissítve: 2020. 09. 14. 15:26 Felsőoktatással kapcsolatos joganyag: a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény a felsőoktatásról szóló 2011. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 87/2015. (IV. 9. ) Korm. rendelet az alap- és mesterképzési szakok képzési és kimeneti követelményeiről szóló 15/2006. 3. ) OM rendelet a felsőoktatásban szerezhető képesítések jegyzékéről és új képesítések jegyzékbe történő felvételéről szóló 139/2015. (VI. rendelet az oktatási igazolványokról szóló 362/2011. (XII. 30. rendelet a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. törvény végrehajtásához szükséges egyes rendelkezésekről szóló 248/2012. (VIII. 31. rendelet a felsőoktatási szakképzésről és a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről szóló 230/2012. 28. rendelet a tanárképzés rendszeréről, a szakosodás rendjéről és a tanárszakok jegyzékéről szóló 283/2012. (X. 4. rendelet a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. 29. rendelet a nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013.

Lesújtó látni, hogy az Állami Számvevőszék úgy tesz közzé megállapításokat, hogy meg sem kísérli alátámasztani a következtetéseit. Nehéz is lenne alátámasztani ezt, a tények és a több mint 100 oldalnyi intézményi - szinte kizárólag elutasító - észrevételek figyelembe vételét mellőző, konkrétumokat még csak nagyvonalakban sem tartalmazó jelentést. Néhány további észrevétel: 1. Az Állami Számvevőszék jogszabályban foglalt kötelezettségének nem tesz eleget, mivel az általa megállapított szabálytalanságokat nem támasztja alá. Az Állami Számvevőszékről szóló 2011. évi LXVI. törvény 24. § (1) bekezdés d) pontjának, miszerint az ellenőrzések eredményeinek, a megállapításoknak alátámasztottnak, a következtetéseknek okszerűnek és megalapozottnak kell lenniük. A Jelentésben egyetlen megállapítás sem került alátámasztásra, indokolásra, így nem világos, hogy az ÁSz szerint mi nem megfelelő az ellenőrzött szerv kialakított gyakorlatában, de az sem, hogy milyen kritérium alapján tekintette volna megfelelőnek a választásokkal kapcsolatos gyakorlatot.
Ezek számát és elosztását évente kormányrendelet határozza meg, egyensúlyt teremtve a szükségletek és a lehetőségek között. Egy felsőoktatási intézményben ugyanazon a szakon csak államilag finanszírozott, vagy csak önköltséges képzés szervezhető, kivéve, ha ugyanazon a szakon a magyar mellett más idegen nyelvű képzés is folyik vagy a képzés teljes költségét nem állami ösztöndíj fedezi, illetve ha átsorolásra kerül hallgató miatt államilag finanszírozott képzés mellett önköltséges képzés folytatása is sor kerül. Ad 2. Intézményrendszer A magyarországi felsőoktatás jelenlegi Budapest központúsága nem szolgálja a vidék kultúra- és értelmiség-megtartó képességét, a regionális gazdaságok fellendüléséhez szükséges szakemberek utánpótlását. Az átalakulás a képzési szakok indokolatlan túlszaporodásának visszafordításával és az egyes szakok képzési helyeinek csökkentésével indul meg 2012 szeptemberétől. Az erről szóló döntést 2011. október végéig nyilvánosságra kell hozni. Az átalakítás eredményeképpen a jelenleg működő állami egyetemek, főiskolák és karok újraszerveződhetnek.

A CEU-n tanuló, évente mintegy 1. 500 diák legnagyobb csoportját a magyarok alkotják. A CEU-s tanárok és munkavállalók többsége magyar származású. A CEU a munkavállalói után megfizetett adók, a társadalombiztosítási járulékok és egészségügyi hozzájárulások, valamint a helyi beszállítók szolgáltatásaiért fizetett összegek révén járul hozzá a magyar gazdasághoz. A CEU magánegyetem, független intézmény. Számos társadalomtudományban és humán tárgyban nyújtott képzésünket a világ legjobb 200, 100, és néhányat a világ első 50 helyére rangsorolják. A CEU oktatói rendkívül sikeresek az Európai Unió Kutatási Ösztöndíjainak és más nemzetközi pályázatok elnyerésében. 2011 és 2016 között a CEU csaknem 7 millió eurót nyert az Európai Kutatási Bizottság (European Research Council - ERC) pályázatán; 2017 és 2022 között pedig várhatóan közel 15 millió eurót fog Magyarországra hozni az ERC-től. A CEU-nak olyan hírneve van, amelyre minden magyar méltán büszke lehet. Sok magyar professzort alkalmazunk, és több jelentős magyar tudóst vonzottunk vissza külföldről Magyarországra, munkavállalóink többsége magyar, valamint a diákok közül a magyar hallgatók képezik a legnépesebb közönséget.

HÖOK portál - közlemény - az állami számvevőszék jelentéséről a hallgatói önkormányzatok tekintetében

  1. Pályázati felhívás nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra a 2022/23. tanévre | MATE Oktatási Igazgatóság
  2. Kiado lakások 16 kerületben
  3. Érintett hallgatók jogai a felsőoktatásban - Nemzetkoziesites - Tempus Közalapítvány
  4. Seherezádé 76 rész
  5. A CEU válasza a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény tervezett módositására | Central European University
  6. Horgolt nyuszi magyar leírással
  7. HÖOK portál - közlemény - az állami számvevőszék jelentéséről a hallgatói önkormányzatok tekintetében
  8. Porkoláb huba elérhetőség

1., Főépület II. emelet 2011. szoba; Budai Campus: 1118 Budapest, Villányi út 29-43., K épület II. emelet 204. szoba; Kaposvári Campus: 7400 Kaposvár, Guba Sándor u. 40., Új Tanügyi Épület, I. emelet 132. iroda; Georgikon Campus: 8360 Keszthely, Deák Ferenc u. 16., A épület I. emelet 121. szoba; Károly Róbert Campus: 3200 Gyöngyös, Mátrai út 36., I. emelet, 3. 101. iroda. A pályázni a honlapon elérhető pályázati űrlap (), és az arra felvezetett eredmények, teljesítmények alátámasztását igazoló dokumentumok benyújtásával lehetséges. A pályázatot a hallgatónak alá kell írnia és minden mellékelt dokumentumra rá kell vezetnie, hogy az igazoló dokumentum mely pontozható tevékenység igazolására szolgál. Az aláírás nélkül benyújtott pályázat érvénytelen! A pályázatok pontozási rendszerét a Hallgatói Juttatások és Térítések Szabályzat 3. sz. függeléke tartalmazza, amely elérhető az Egyetem honlapján a Szabályzatok – Kuratórium által kiadott szabályzatok között. A tanulmányi pontszámhoz a campus Tanulmányi Osztály fogja közölni a pályázó hallgatók ösztöndíj átlagát, így azt külön igazolni nem szükséges.

demjén ferenc szerelemvonat