Wednesday, 02-Nov-22 19:46:08 UTC

Ezzel együtt az online rádiók hallgatói nyitottak az újra: több, mint egyharmadukkal elő szokott fordulni, hogy új, interneten hallgatható rádióadókat keres és azután meghallgat (38%). A hallgatók feléről elmondható, hogy már vannak kialakult online rádióhallgatási szokásaik, preferált rádiódióik, amelyeket rendszeresen meghallgatnak. Úgy tűnik, a híroldalaknak is fontos szerepük lehet az online rádióadók választásában, erre utal legalábbis, hogy minden 5. internetes rádióhallgató az általa olvasott híroldalak ajánlására ismerkedett meg egy-egy új rádióadóval, ami hallgatni szokott.

  1. Rádió a kapcsoló helyén
  2. Rádiózás – Wikipédia

Rádió a kapcsoló helyén

A keverő fokozat kimenetén a kevert két jelen kívül megjelennek olyan jelkomponensek, amelyeknek frekvenciája a bemenetére adott jelek összege ill. különbsége. Ezek egyikét (praktikus okokból általában a különbségi frekvenciásat) választják ki, és erősítik a középfrekvenciás erősítőn (majd demodulálják, és a hangfrekvenciás erősítőre vezetik). Így az egyenes vevő hibái kiküszöbölhetők. A "szuperrendszerű rádiókészülék" megnevezés jótékony kereskedelmi hatásokkal járt A fixen hangolt KF-erősítés miatt a vételi frekvenciától független a sávszélesség Viszonylag egyszerűen megvalósítható nagy rádiófrekvenciás erősítés (sok fokozat egyszerűen összehangolható) Az optimális ("kétpúpú") átviteli karakterisztika egyszerűbben megvalósítható, mint az egyenes rendszerű készüléknél Bonyolultabb felépítésű az egyenes rendszerű vevőknél (bőven tartalmaz hangoló elemeket)JegyzetekSzerkesztés↑ Metropolitan Opera Association., 2010. (Hozzáférés: 2012. március 9. ) ↑ Paskay, Bernát: Magyarország-i rádióberendezések történeti fejlődése (application/pdf objektum)., 2011.

Áprilisi omnibusz kutatásunkban az online népesség tartalomfogyasztási szokásait, azon belül is a podcastok, illetve az internetes rádiók hallgatási szokásait vizsgáltuk meg. Ezek a lehetőségek még viszonylag újszerűnek számítanak a hazai online világban, emellett mindkettővel kapcsolatban feltételezhető, hogy az elmúlt 1 év járványidőszakának körülményei, illetve egyéb események is hatással lehettek az elterjedtségükre, ismertségükre. Az internetes rádióhallgatás és a podcastek témaköre már csak azért is összeköthető egymással, mert mindkét eszköz alternatívája, illetve a közeljövőben helyettesítője lehet a hagyományos, offline rádióhallgatásnak. Kutatásunk 1000 fős mintája a 18-64 éves, tehát gazdaságilag értelemben aktív online népességre vonatkozóan reprezentatív kor, nem, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. Az online népesség tagjainak túlnyomó többsége napi internetező: jellemzően e-mailezik és közösségi oldalakat látogat Az gazdaságilag aktív, online népesség tagjainak 92%-a naponta internetezik, a többiek is legalább heti gyakorisággal szoktak az online térhez csatlakozni (98%).

Egyáltalán nem mondható tehát, hogy a pandémia időszakban különösebben megváltoztak volna a podcastok hallgatottságának körülményei: akiknek változtak is a szokásaik, azok között is kb. fele-fele arányban vannak olyanok, akik többet, illetve, akik kevesebbet hallgatnak podcastokat a járvány kezdete óta. Ha podcast, akkor legyen benne humor A legnépszerűbbek egyértelműen a humor kategóriájú podcastek: a podcastokat hallgatók harmada jelölte meg azt, hogy szívesen hallgat ilyen témában tartalmakat. Ezen túlmenően tudománnyal, politikával, hírekkel és technológia témákkal kapcsolatos podcast adások iránt egyaránt a hallgatók nagyjából negyede érdeklődik. A férfiak és nők eltérő preferenciákkal rendelkeznek. A podcast hallgatók többségét adó férfiak az átlagnál sokkal inkább érdeklődnek (a felsoroltakon kívül még) a sport témaköre iránt, a nők körében viszont a szabadidő eltöltéssel, egészséggel és fitnesszel, a zenei témákkal, valamint a társadalmi és kulturális témákkal foglalkozó podcastek népszerűbbek.

  • Fényre sötétedő lencse hátránya
  • Eldőlt, hogy fog kinézni az új, különleges 5 forintos - kép - Infostart.hu
  • Online rádióadások hallgatas
  • A Poszeidon katasztrófa teljes film | A legjobb filmek és sorozatok sFilm.hu
  • Aluminium rozsda eltávolítása

a fürdőszobában szeretnénk élvezni a zenét vagy híreket hallgatni. Gyakori megrendelői igény a rádióadások hallgatása olyan helyiségekben is, ahol nem a kifejezetten relaxáló jellegű zenehallgatás a cél, hanem valamilyen más tevékenység mellé, háttérként igénylik. A következőkben tehát nem a "Sokol" táskarádióról lesz szó (bár lehetne arról is mesélni…), hanem olyan vevőkészülékekről, melyek könnyen telepíthetők a lakás szinte bármelyik részébe, helyiségébe és nem igényelnek különösebben helyet, asztalt vagy külön bútort, mert a lakásszerelvényekhez hasonlóan akár az elektronikát, akár a hangszórót, tápegységet is egyszerűen a szerelvénydobozba lehet süllyeszteni és dizájnra még jól is néznek ki a szoba falához simulva. A szerelvény jellegű rádiók nagy előnye továbbá, hogy általában ugyanabban a dizájnban gyártják, mint az adott típus hagyományos szerelvényeit, így egy helyiségen belül nem kell kompromisszumos megoldást választani, mert a rádió a fali kapcsolóval vagy a dugaszoló aljzattal megegyező kivitelű is lehet.

Rádiózás – Wikipédia

A kezdeti kis teljesítményű adócsövek párhuzamos kapcsolásával hoztak létre nagyobb teljesítményt. A Székesfehérvárott 1921-ben üzembe helyezett lámpaadó 12 darab 1 kW-os adócsővel 10 kW-os teljesítménnyel sugárzott. [2]Korai antennákSzerkesztés A Titanic antennarendszere több, párhuzamos huzalból kiképzett T-antenna volt (kék színnel jelölve) A negyedhullámú botantenna kezdetben gondokat okozott, ugyanis a hosszúhullámokhoz rendkívüli antennamagasságot kellett volna létrehozni. Így a korai antennák L vagy T típusú huzalantennák voltak. Az antenna tápvezetéke aktív sugárzó, sugárzása összeadódik a vízszintes huzalok sugárzásával. Emiatt ezek talpponti impedanciája kapacitív, és ezt soros indukcióval (tekerccsel) kellett kiegyenlíteni. Mára már csökkent a rádió használata a televíziók és egyéb, műsorszolgáltatás vételére alkalmas készülékek miatt, de még mindig méltán emlegethetjük a 20. század egyik legnagyobb találmányaként. Intézményi háttérSzerkesztés A rádió kezdeti fejlesztői fizikusok és mérnökök voltak.

Az első világháború előtt a tengerhajózás és a haditechnika volt a legnagyobb hajtóereje a fejlesztéseknek. Az első világháború alatt a külkapcsolatok és a diplomácia volt a legnagyobb felhasználója. Az Egyesült Királyság[3] és Németország[4] is a külbirtokokkal való kapcsolatok végett fejlesztette a rádiót, Magyarország a diplomáciai kapcsolatok érdekében, tehát politikai érdekből. Az első világháború után lépett előtérbe a posta, a hírszolgálat (Magyarországon az MTI[5]) és a szórakoztatás. Detektoros vevőSzerkesztés Detektoros vevő kapcsolási vázlata Rádió műsorvevő engedély 1946-ból A legegyszerűbb vevőkészülék AM-DSB (két oldal sávos amplitúdómodulációval sugárzott) műsorok vételére a detektoros vevőkészülék, amely egy párhuzamos rezgőkörből és egy demodulátorból áll, ezért nagyon egyszerű, jó hangminőségű (az AM-moduláció lehetőségeit figyelembe véve). Csak fejhallgatós vételt tesz lehetővé megfelelően nagy rádiófrekvenciás térerősség esetén (ugyanis a – nagy impedanciájú – hallgató működtetéséhez szükséges energiát az antennából nyert nagyfrekvenciás jelből nyeri ki).

online rádióadások hallgatas

Lapszám: Vezérléstechnika 2017/3. lapszám | Porempovics József | 6255 | Figylem! Ez a cikk 5 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb. ). A rádióhallgatás, mondhatni, "ősidők" óta része a mindennapi életünknek. A multimédiás tartalmak bősége és a hozzáférés viszonylag könnyű módjai sem tudták kiszorítani a hagyományos rádióhallgatást. Szól az autóban, konyhában, munkahelyen, és sokszor csak háttérként, hogy ne legyen csend körülöttünk. Mi magyarok egyébként úttörői is voltunk a műsorszórásnak, hiszen már az XIX. század végén működött a Puskás Tivadar nevéhez fűződő Telefonhírmondó, ami ugyan vezetékes volt, de már saját stábbal rendelkezett és a híreken túl élő hangversenyeket is közvetített az előfizetőknek (érdekesség: a vezetéket már akkor "megcsapolták" leleményes honfitársaink). 1923-ban "a gyáli úton állt egy csukott bútorszállító" (LGT: Szól a rádió), ahonnan "Marcal János segédtiszt egy nótát énekelt" az éterbe, de ezt még csak rádióamatőrök élvezhették.