Friday, 04-Nov-22 09:06:05 UTC

525114 21. 612474 4. 913 vélemény

HUSZÁR GÁL GIMNÁZIUM rövid céginformáció, cégkivonat, cégmásolat letöltése

huszár gál isola 2000

Az intézmény vezetősége, mint testület konzultatív, véleményező és javaslattevő joggal rendelkezik. Az iskola vezetősége együttműködik az intézmény más közösségeinek képviselőivel, a szülői munkaközösség választmányával, a diákönkormányzat vezetőjével. A diákönkormányzattal való kapcsolattartás az igazgató feladata. Az igazgató felelős azért, hogy a diákönkormányzat jogainak érvényesítési lehetőségét megteremtse, meghívja a diákönkormányzat képviselőjét mindazokra az értekezletekre, amelyekhez kapcsolódóan a diákönkormányzat véleményét be kell szerezni. Az intézmény által kibocsátott dokumentumoknak, hivatalos leveleknek, kibocsátott iratoknak és szabályzatoknak aláírására az intézmény vezetője egy személyben jogosult. Az intézmény cégszerű aláírása az intézményvezető aláírásával és az intézmény pecsétjével érvényes. 4 Az intézmény működési rendjét meghatározó dokumentumok A törvényes működés alapdokumentumai és egyéb dokumentumai Az intézmény törvényes működését az alábbi a hatályos jogszabályokkal összhangban álló alapdokumentumok határozzák meg: - az alapító okirat - a szervezeti és működési szabályzat - a pedagógiai program - a házirend 22 Az intézmény tervezhető és elszámoltatható működésének részeként funkcionálnak az alábbi dokumentumok: - a tanév/nevelési év munkaterve (kiegészítve a féléves és éves beszámolókkal), - egyéb belső szabályzatok (helyiségek, eszközök használatának rendje).

Az alkalmazottak egy része oktató-nevelő munkát végző pedagógus, a többi dolgozó az oktató-nevelő munkát közvetlenül vagy közvetetten segítő más alkalmazott. 15 3. 1 Vezető, vezetőség Az intézmény vezetője az igazgató. A Hit Gyülekezete, mint egyházi fenntartó bízza meg. Vezetőség: Az intézmény szűkebb vezetőségét az igazgató és helyettesei alkotják (nevelési szervezési igazgatóhelyettes; oktatási igazgatóhelyettes; óvodai intézményegység vezetőhelyettes; gazdasági vezető). Az intézmény tágabb vezetősége munkaközösség vezetőkkel bővül (alsós-; osztályfőnöki-; reál-; humán-; idegen nyelvi munkaközösség vezetők). 1 Az intézmény képviselete Az intézmény képviseletére az intézmény igazgatója, valamint az általa megbízott intézményi dolgozó jogosult. Az igazgató irányító, tervező, szervező, ellenőrző, értékelő munkáját a gazdaságvezető és az igazgatóhelyettesek segítik. 2 Az intézményvezető jogköre Az intézményvezető feladatait, jogkörét, felelősségét a köznevelési törvény, a rá vonatkozó egyéb jogi szabályozás, valamint a fenntartó határozza meg.

Huszar gál iskola

Segítségül javasolt és általános szempontsort kapnak az oktató-nevelői tevékenység megfigyelésére. Az ellenőrzési folyamat végén ezt a lapot a pedagógus is kitölti önértékelésként. Az ellenőrzés tapasztalatait a pedagógus önértékelésével összevetve az igazgató egyenként (pedagógusonként) összegzi az értékelést, és feladatokat határoz meg a következő 3-5 évre. Az általánosítható tapasztalatokat a feladatok egyidejű meghatározásával munkaközösségi és/vagy tantestületi/ nevelőtestületi értekezleten összegezni és értékelni kell. 6 Az intézmény vezetőjének kinevezése és munkáltatói jogok: Az iskola igazgatóját a fenntartó nevezi ki, hívja vissza, és gyakorolja felette a munkáltatói jogokat. Az intézmény alkalmazottai felett a munkáltatói jogokat az iskola igazgatója gyakorolja. 7 A vezető helyettesek jogköre és felelőssége Az igazgatóhelyetteseket a fenntartó egyetértési jogkörének és a tantestület véleményezési jogkörének megtartásával az igazgató bízza meg. Igazgatóhelyettesi megbízást az intézmény határozatlan időre alkalmazott pedagógusa kaphat, a megbízás határozatlan időre szól.

12. 1 Általános előírások... 11. 2 A tanulóbalesetek megelőzésével kapcsolatos feladatok... 3 A tanuló/gyermekbalesetek esetén ellátandó feladatok... 38 5. 12 A mindennapos testnevelés szervezése... 39 5. 1 Az iskolai sportkör, valamint az iskola vezetése közötti kapcsolattartás formái40 5. 13 A tanítási órán kívüli egyéb foglalkozások... 41 5. 14 Az ünnepélyek, megemlékezések rendje, a hagyományok ápolásával kapcsolatos feladatok 42 5. 15 Az intézmény nevelőtestülete és szakmai munkaközösségei... 44 5. 15. 1 Az intézmény nevelőtestülete... 2 A nevelőtestület értekezletei, osztály és csoport értekezletei... 3 A nevelőtestület szakmai munkaközösségei... 45 5. 4 A szakmai munkaközösségek tevékenysége... 46 5. 5 A szakmai munkaközösség-vezető jogai és feladatai... 6 Pedagógus előmeneteli rendszer... 48 5. 16 Az intézményi közösségek, a kapcsolattartás formái és rendje... 49 5. 16. 1 Az iskolaközösség... 2 A munkavállalói közösség... 3 A szülői munkaközösség... 50 4 5. 4 Azok az ügyek, melyekben a szülői szervezetet (közösséget) a szervezeti és működési szabályzat véleményezési, egyetértési joggal ruházza fel... 50 5.

- Az oktatásban alkalmazható tankönyvek, tanulmányi segédletek és taneszközök kiválasztásának elveit, figyelembe véve a tankönyv ingyenes igénybevétele biztosításának kötelezettségét. - Az iskolai beszámoltatás, az ismeretek számonkérésének követelményeit és formáit, a tanuló magatartása, szorgalma értékelésének és minősítésének követelményeit, továbbá jogszabály keretei között a tanuló teljesítménye, magatartása és szorgalma értékelésének, minősítésének formáját. - a közösségfejlesztéssel, az iskola szereplőinek együttműködésével kapcsolatos feladatokat, - a pedagógusok helyi intézményi feladatait, az osztályfőnöki munka tartalmát, az osztályfőnök feladatait, - a kiemelt figyelmet igénylő tanulókkal kapcsolatos pedagógiai tevékenység helyi rendjét, - a tanulóknak az intézményi döntési folyamatban való részvételi jogai gyakorlásának rendjét, - a középszintű érettségi vizsga témaköreit. - a tanulók fizikai állapotának méréséhez szükséges módszereket. 23 A felsorolt tevékenységek szabályozása a pedagógiai program hatáskörébe tartozik, így az érdeklődők a fenti témákkal kapcsolatban ott találnak részletes információkat.

Sajtóközlemény - Befejeződött a Huszár Gál Iskola épületének energetikai korszerűsítése - Magyar Napelem Napkollektor Szövetség

huszár gál iskola órarend

Egyéni felkészítés is folyik. Tehetségműhelyeket hoztunk létre, hogy a hasonló képességgel bíró és hasonló érdeklődésű gyermekek találkozhassanak. A fejlesztés évi 26-30 órában történik. Ennek dokumentálása műhelynaplóban nyomonkövethető. Az óvodánkban jelenleg 3 óvodai tehetségműhely működik: "Tá-ti-ka"- Zeneóvoda, Ovirajz és Ovisakk. Időszakosan, versenyfelkészítés céljából: Ovi-KRESZ és zsinórlabda-csapat is működik. Anyagi fenntarthatóság A Huszár Gál Gimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda többek között a tehetséges tanulók támogatására megalapította a Huszár Gál Oktatási Alapítványt. A Tehetségpont anyagi fenntarthatóságának, illetve önfenntartásának biztosítását a Huszár Gál Oktatási Alapítvány sikeres működése és gazdálkodása garantálja. Az intézményünk alapítványa, szülői támogatás által működik, tevékenysége továbbra is fenntartható. Valamint az Intézmény sikeres pályázati múlttal rendelkezik tehetségsegítés területén is.

  1. Ingatlan iroda - Budapest
  2. Huszár gál gimnázium - Gyakori kérdések
  3. A megvetés ideje
  4. A Borkonyha is Michelin-csillagos! Szívből gratulálunk! | utazás | étterem - woohooo
  5. Oktatási Hivatal
  6. Jó döntés volt még mindig(2012) - Kia Rio 2000 - Totalcar autós népítélet
  7. Intézmény : Infóbázis
  8. Lottózói állás budapest
  9. Hatályos munka törvénykönyve 2013 relatif

1 A SZMSZ célja és tartalma A SZMSZ célja, hogy a jogilag szabályozott magatartások minél hatékonyabban érvényesüljenek a köznevelési intézményben. A SZMSZ tartalma összhangban kell, hogy legyen a hatályos jogszabályokkal, az intézményi alapdokumentumokkal, szabályzatokkal. A SZMSZ határozza meg a köznevelési intézmény szervezeti felépítését, a kialakított cél- és feladatrendszerek, tevékenység-csoportok és folyamatok összehangolt működését, belső és külső kapcsolataira vonatkozó rendelkezéseket, továbbá a működésre vonatkozó mindazon rendelkezéseket, amelyeket jogszabály nem utal más hatáskörbe. Elkészítése a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 25. (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján történik. 2 Az SZMSZ törvényi szabályozása A szervezeti és működési szabályzat létrehozásának jogszabályi alapjai az alábbi törvények, kormányrendelet és miniszteri rendeletek: 2011. törvény a Nemzeti köznevelésről 2013. évi CCXXXII. törvény a nemzeti köznevelés tankönyvellátásáról 2011. évi CXII.

20 3. 10 A vezetők és a szervezeti egységek közötti kapcsolattartás rendje Az intézmény különböző közösségeinek tevékenységét az igazgató fogja össze. A kapcsolattartás rendje, formái: - különböző értekezletek - fórumok - iskolagyűlések - nyílt napok - tanácskozások - fogadóórák Az intézmény közösségeinek kapcsolattartásában a rendszeres és konkrét időpontokat az intézmény éves munkaterve tartalmazza. Feladat: - az irányítási területek elhatárolása - a függelmi viszonyok rendezése - az egyes vezetők feladat- és hatáskörének tisztázása - a szervezeti egységekkel való kapcsolattartás szabályozása Vezető alatt ebben a tekintetben nemcsak a pótlékkal elismert vezető beosztásokat értjük, hanem minden olyan feladatot ellátót, aki saját tevékenysége mellett mások munkaköri feladatainak megszervezéséért, összehangolásáért is felel. 11 A vezetők és az alkalmazotti közösségek közötti kapcsolattartás formái és rendje A nevelőtestület egészének vélemény nyilvánítását vagy döntését értekezleteket tartunk.