Saturday, 05-Nov-22 01:20:04 UTC
Sűrítések, változtatások és Kallu ide vagy oda, az Oroszlán filmnek és könyvnek is első osztályú. Köszönet a könyvért az Athenaeum Kiadónak!

Grőger Nándor | HSE.hu | Magyar Film- és Videóvágók Egyesülete

Az Oroszlán szemérmetlenül Oscar-vadász film. Megtörtént esetet dolgoz fel, van benne egy hihetetlenül cuki gyerekszereplő, vannak benne nagy sztárok, patakokban folyik a könny, és hömpölyög a nagyívű zene. A készítők számításai máris bejöttek: a filmet hat Oscarra jelölték, többek között a legjobb férfi mellékszereplő kategóriában Dev Patelt, ami elég vicces, mert ő ennek a filmnek az abszolút főszereplője. De jelölték Nicole Kidmant (legjobb női mellékszereplő), a forgatókönyvírót, az operatőrt és a zeneszerzőket is. Emellett az Oroszlán versenyben van a legjobb film díjáért is. Az esélyei ugyan kicsik a Kaliforniai álom vagy a Holdfény mellett, de az Oscar kampányban szépen hajrázik, egyre több fontos díjat zsebel be. Legutóbb például brit filmdíjat (BAFTA) kapott a forgatókönyvíró, Luke Davies és Dev Patel. Korábban az Amerikai Rendezők Céhe választotta az év legjobb elsőfilmes rendezőnek Garth Davist, az Amerikai Operatőrök Szövetsége szerint meg Greig Fraser lett az év legjobb operatőre.

  • Szarajevóban és Velencében is versenyez magyar film  - Fidelio.hu
  • Lion film magyar movie
  • Katalógus – OriStart
  • Lion film magyar sub
  • Lion film magyar felirattal
  • Gore tex motoros kabát w
  • Lion film magyar szinkron

A farkas és az oroszlán (6) - Hivatalos magyar nyelvű előzetes | Mozipremierek.hu

Az oldalon ahol további hasznos információval segítik a szervezők a fiatalok felkészülésérítókép: Cannes Lions

Hol hibádzik a nagy világszeretet-mantra és első világbéli (ál)humanitárius ideológia? Mintha ezekről is akart volna mesélni a film, legfőképp Saroo szintén fogadott testvére, Mantosh apropóján, akiből problémás, drogos gyerek lett, a "sikeresen" felnevelt Saroo ellenében. Ezek a kérdések nyitva maradnak. Az adaptációs folyamat alatt talán túl nagy volt az írott anyaggal és a természetesen még élő szereplőkkel szembeni megfelelési törekvés, ezért nem vághattak a szálakból és játszhattak a hangsúlyokkal az alkotók. Nem ideológiákkal és társadalmi lábjegyzetekkel, hanem érzelmekkel operál az Oroszlán: klisékerüléssel, koncentrált rendezéssel, kiváló operatőri munkával és filmzenével, de legfőképp alázattal nyúl egy mélyen emberi történethez, minimális manipulációval és hatásvadászattal. Mellékesen pedig végre felszabadítja a hiperaktív, fiatal indiai félzseni típusfigurájába mélyen beleragadt Dev Patelt (legutóbb Az ember, aki ismerte a végtelent / The Man Who Knew Infinity címűben is ezt hozta), és a komolyan vehető drámai színészek sorába emeli.

A mi mozink - Leharcolt oroszlánok (Secondhand Lions, 2003)

Mufasáról gondolkodtam, és arról, hogyan válik naggyá... Nem vagyok király, nem vagyok király... Mufasa a családja és a barátai miatt nagyszerű, akik vele vannak". A bejelentés mellett egy rövid kedvcsinálót is bemutatott a Disney az előzményfilmmel kapcsolatban, amelyben a beszámolók alapján megszólalnak ismert karakterek (mint Rafiki és Timon), felcsendülnek a szeretett dallamok, és Büszkeföldén átrepülve látjuk, hogy a kis Mufasát elsodorja az árvíz, de gyaníthatóan nem kell egyedül boldogulnia majd ebben a zord világban. A videót sajnos még nem tette még közzé online a vállalat, de egy logónk van: A Mufasa: The Lion King valamikor 2024-ben debütálhat a mozikban. Beszélgetnél velünk erről a hírről? Lennél a GameStar közösség tagja? Gyere a GameStar Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal! Kritikák, filmes érdekességek, magyar szinkron és hazai filmkultúra - a Puliwood a te oldalad is!

Három megmentőjének története azonban teljesen más a filmben, mint a könyvben – az egyik teljesen ki is maradt. A maradék kettőt alapjaiban meghagyták, a történések és a tanulságok megegyeznek a valósággal, a szereplőket – a fiatal értelmiségi fiút és a végül fekete angyallá váló Noort – viszont teljesen megváltoztatták. Hasonló "fazonigazításon" esett át Mantosh is, akit a film egyértelműen az eltévelyedett, szörnyű és titkos múlttal bíró fiúként ábrázolt, így ő lett a klasszikus "jó testvér, rossz testvér" sötétebb fele. A könyv jóval részletesebben meséli el Mantosh múltját – vagyis mondjuk inkább úgy, hogy egyáltalán mond róla valamit – és bár elismeri, hogy nem volt egyszerű vele, nem hagyja meg fekete báránynak. A könyv elolvasása mindenesetre egy dolgot véglegesen tisztázott előttem: a megérzéseim jók. A film kritikájában említettem, hogy Saroo és Lucy (a könyvben Lisa) kapcsolata feleslegesen hosszú és értelmetlen. Saroo Brierley a könyvben nem sok szót ejtett korábbi románcairól, Lucy azonban a legnagyobb, legfelkavaróbb és nem utolsó sorban az a szerelem volt, ami kiállta az évekig tartó kutatása próbáját.

[Filmkritika] Oroszlán

Ritkán találkozni olyan könyvadaptációval, ami nem csak hű az alapanyagához, de önmagában is maradandó alkotás. Az Oroszlán (A long way home, 2013) könyvként nagy hatást gyakorolt az olvasóira, a belőle készült azonos címmel megjelent film (Lion, 2016) pedig, már el is nyerte a neki járó díjakat az Oscar-gálán. A filmmel már volt szerencsém külön foglalkozni (a róla készült kritika itt olvasható), most pedig annak jártam utána, mennyire esett messze az alma a fájától. Meglepődtem, hogy az elképzeléseimhez képest milyen sok és fontos ponton követte a film az életrajzot. Természetesen, míg a könyv teljes képet ad nem csupán a főszereplőről, hanem annak környezetéről, szeretteiről, múltjáról és jövőjéről, addig a film magára Saroora fókuszál. Ez semmilyen káros mellékhatással nincs a filmre, hiszen nem is lehetne elvárni egy adaptációtól, hogy a könyvben leírtakat teljes egészében visszaadja vizuális élményként. Az eredeti, hamisítatlan történetért el kell olvasni a könyvet, és ez így van jól.

Így a vásznon nem látunk mást, mint őszinte érzéseket. Persze Saroo és családja már hihetetlenül jó emberek – no, de szerencsénk, hogy még léteznek ilyenek is. (Miként az abszolút gonosz is létezik a valóságban is, elég csak a vallási fanatikusokra, vagy a filmbeli beteg, perverz gyerekmolesztálókra gondolni. ) S egyébként, ha már a megvalósításnál tartunk, akkor fontos kiemelni, hogy mint a cikk elején említett A messzi dél vadjaiban, úgy ebben a történetben is nagy szerep jut a gyermeki fantáziából és a nosztalgiából adódó fantasztikumnak. Jóllehet, az Oroszlánban azért nem találkozunk fantázialényekkel, de például a felnőtt Saroo belső, érzelmi világa gyakran vetül ki a film cselekményvilágának objektív valóságába, így a kisfiú és a felnőtt fiatalember olykor egy képben találkoznak. Illetve múlt és jelen is összefolynak a vágyak és az emlékezés miatt. Visszatérő jelenet például, mikor a kis Saroo édesanyjának a kőfejtő bányába egy lédús gyümölcsöt visz. E képsorok már csak azért is zseniálisak, mert az alkotók nem időznek el anya és fia kapcsolatának bemutatásával, a kényszerű utazás előtt nem is nagyon látjuk a mamát.

Kiderült az új Az oroszlánkirály film címe

Ez jó is meg az egyik hibája is. Nem tudjuk kiszámítani, hogy most menjek még el összeszedni a kincseket, vagy inkább a feladatra koncentráljak. Ugyanis, ha kész a feladat, akkor már nincs esélyem gyűjtögetni. Viszont a fejlődés lassú (ami szintén elriaszthat játékosokat) és amit nagyon nem értettem, hogy a felszerelés java is csak kalandonként vagy nagy pihenésenként egyszer használható. Ugyanakkor elég drága. Kicsit lehetne jutalmazóbb a játék, nagyon sokat kell dolgozni a dolgokért. A történet nem egy nagy szám, de azért elmegy. 2022-05-26 06:03:07 Robby! Te láttad már illetve játszottál a nagy Homalyrev-vel, ahhoz képest gyengusz a grafikája a kis tesónak vagy alapból is gyengének ítéled meg? Nekem még egyikhez sem volt szerencsém, de mind a kettőn erősen járnak a gondolataim. Valószínűleg a kisebbiket fogom elsőre beszerezni. Ha még lesz tapasztalatod spoiler mentesen írhatnál. ( Köszi). 2022-05-25 13:58:05 Ígéretemhez híven folytatom a leírást a játékról az első (bevezető) játékok után.

Ettől függetlenül érthető, hogy az alkotók elkerülték a nagyon komplex ábrázolásmódokat, hiszen itt nem is annyira a különbségek, hanem a globális szeretet, a szívből kiölhetetlen honvágy és gyermeki kötődés áll a centrumban. Ez az, ami miatt Saroo 25 év után is képes kitartani családja keresése mellett. Ez az akaraterő teszi epikussá, grandiózussá az Oroszlánt, emiatt jut eszünkbe a címről maga a főhős, aki a tisztesség és az erkölcsi tartás mintapéldánya. Hiszen Saroo nem törődik bele abba, hogy jó körülmények között él, nem felejti el, honnan jött, sőt úgy tartja tisztességesnek, ha igen is megpróbálja a lehetetlent, és visszatér oda, ahová tartozik. Ezért persze lehet hatásvadásznak, irreálisnak tartani az Oroszlánt, de ezesetben ezeket a vádakat éppen a való élet maga semlegesíti. Jóllehet, valami attól még hathat giccsként, hogy a valóságon alapszik, azonban ezesetben sok múlik a megvalósításon. És az Oroszlán ebben jelesre szerepel. Mint írtam korábban, Garth Davis takarékoskodik a nagyon drámai, nagyon nyomorúságos jelenetekkel, a kihagyásokkal és a visszafogott színészi játékkal kellőképp igényesen adja elő ezt az érzelemmel telített sztorit.

lion film magyar nyelven