Wednesday, 02-Nov-22 17:18:12 UTC

De hogyan lesz ebből a téli mínusz 10 fokban a lakásban plusz 20 fok? A hőszivattyú kültéri egységében egy mínusz 60 fokos hűtőközeg áramlik, amelyik a mínusz 10 fokos külső hőmérséklettel találkozva már egy +50 fokos különbséget jelent, ami a kompresszor által munkára fogva a beltéren képes felmelegíteni a levegőt, vagy hőszivattyús fűtésnél a rendszerben keringő vizet. Mivel ez a tevékenység munkát igényel a klíma/ hőszivattyú részéről, így a rendszerünk akkor működik a leghatékonyabban, ha minél kisebb hőmérsékletkülönbséget kell kiegyenlítenie a kompresszor munkája által. Tehát ahogyan csökken a külső hőmérséklet, úgy csökken a klímaberendezésünk hatékonysága is a fűtésben, mivel egyre több energiát kell felhasználnia. Fontos tudnivaló, hogy a klíma kültéri egységünknél - főleg párás időben - lekondenzálódik a nedvesség és a kültéri tálcában csapódik le, illetve kifolyik a klíma alján. Ez a folyadék a hideg időben megfagyhat és feltorlódhat a tálcában, majd a klíma kültéri egységének lapátját elérve tönkreteheti a klímánkat.

Fűtés klímával ➜ BudaKlíma a klimatizálásról

  • Indavideo legjobb filmek
  • Egy kutya négy útja dvd vierges
  • Samsung porzsákos porszívó
  • Eladó volvo xc60
  • Orvosi kifejezések értelmezése ertelmezese triglicerid
  • Midea Mission II - Teszt, tapasztalatok saját kézből
  • Jépatojta van!: Tűzoltóautó pillangókkal
  • Eladó etz 250 euros
  • Veszprém majális 2019
  • Nemzeti üdülési alapítvány 2016
  • Hir lap hu de
  • Mákos guba 8. - kalácsból | Nosalty

Kategória: Midea klíma fűtésre | Klíma Fűtésre Beszerelés Akció

midea klíma fűtés

Egy az alsó szintre (kb. a kályha fölé), és egy a felső szintre. A beüzemelés utáni pár órában csak élveztük a meleget a klíma közelében, kitapasztaltuk, hogy mit hogyan tudunk beállítani/szabályozni a távirányító segítségével. Aztán kicsit később beállítottuk a wifis, okostelefonról való vezérlést is. A wifi modult a beszerelést végző szakember már elhelyezte a beltéri egységben, így erre nem volt gondunk. A hozzá kapott QR kódot beolvastam a telefonommal, letöltöttem az applikációt, követtem az útmutatásokat (minimális angol tudás előny), és már meg is jelent a beltéri egységen a kis világító wifi ikon. Mindez kb. két percen belül. Az alkalmazáson belül a távirányítón is beállítható/szabályozható funkciókon kívül extrákat véltünk felfedezni. Ilyen például a "Bill Control", ahol be lehet állítani, hogy egy napon, vagy X órán belül, maximum mennyit (kW/h) fogyasszon a készülék. Egy másik funkció az "Energy Monitor". Ezt használva nyomon követhetjük, hogy a klíma mennyit fogyaszt a valós időben, egy napon, vagy az adott hónapban összesen.

Ez télen még több is ugye, többet világítunk, a fürdőben a gyerek miatt extra hősugárzó van, de ettől most tekintsünk is el. Ez a napi 10-13 kWh ez havi számlában nálam kb. 13. 000 Ft-os áramszámlát jelentett eddig. Októbertől elkezdtünk fűtögetni. Kis próbálkozás és tesztelgetés után pontosan beállítottam a klímákat heti programra, éjszaka (23-06h) 19 fokot, napközben 22 fokot tartottak. Nagyon élveztem, hogy órákra, napokra elmehettünk, csodálatosan tartották a hőfokot, beavatkozás nélkül, és még külföldről is bárhonnan megnézhettem, hány fok van, és épp mit csinál a készülék! A belső hőmérséklet így állandó volt egész télen, a külső azonban nem, erősen lecsökkent december végére, január végén pedig volt az a néhány -10 alatti éjszaka is. A készülékek csodálatosan helytálltak, minden erőlködés nélkül tették a dolgukat, csak annyit lehetett érzékelni, hogy egyre többször olvasztanak (jellegzetes rezgő, berregő hanggal a külső egység felől). Illetve a fogyasztáson is érzékelhető volt, oly módon, hogy +10 fok külső hőmérséklet esetén +6-8 kWh 0 fok esetén: +10-12 kWh - 10 foknál a legmagasabb fogyasztásuk +16-20 kWh volt / nap Így a legmagasabb villanyszámlám, ami a januári és februári volt, 22.